Wednesday, August 10th, 2022

Co pić zamiast kawy – na jakie zamienniki warto postawić?

0 0
Read Time:1 Minute, 51 Second

Wiele osób wstając rano potrzebuje się rozbudzić, aby przetrwać długi dzień w pracy. Najczęstszym wyborem jest filiżanka gorącej i aromatycznej kawy. Czy aby na pewno ten napój da nam energię potrzebną na cały dzień? Kawa zapewnia krótkotrwałe pobudzenie i dzieje się tak z kilku powodów. Warto więc postawić na jej zamienniki. Jakie dobrze jest wybrać? Podpowiadamy.

Co pić zamiast kawy?

Zawarta w kawie duża ilość kofeiny jest w stanie na krótką chwilę poprawić nasze samopoczucie, lecz po dłuższym czasie poziom glukozy zaczyna drastycznie spadać. Wtedy bowiem organizm musi dodatkowo mierzyć się z sennością i zmęczeniem.

Poza tym picie kawy w nadmiernych ilościach niekorzystanie wpływa na pracę naszego żołądka. Są również takie osoby, które nie lubią jej smaku. Wydaje się im gorzka, czasem nawet kwaśna, lecz ogólnie – niesmaczna. Można jednak zastąpić ją innymi produktami. Co pić zamiast kawy?

Pierwszym przykładem jest yerba mate. Ten napój przyrządza się z liści ostrokrzewu paragwajskiego. Można go spożywać na gorąco, jak i na zimno. W drugim przypadku świetnie wpływa na orzeźwienie. Ma działanie pobudzające, dodaje nam dużej ilości siły i energii do całego dnia w pracy.

Korzystanie wpływa na naszą koncentrację i pamięć, a także przyspiesza przemianę materii. Ma jednak bardzo specyficzny smak, dlatego warto być cierpliwym, bowiem z każdą kolejną porcją yerba mate smakuje coraz lepiej.

Zielona herbata jako zamiennik kawy

Innym napojem, który zna zdecydowana większość osób jest zielona herbata. Pobudza ona nasz organizm do działania, a także korzystanie wpływa na nasz układ krążenia i pracę serca. Obniża także ciśnienie tętnicze krwi oraz poziom cholesterolu. Regularne jej spożywanie może mieć także właściwości przeciwnowotworowe, a także wzmacnia ona naczynia krwionośne. Należy ją jednak spożywać we właściwy sposób. Czas parzenia nie powinien wynosić więcej niż 2-3 minuty. W przeciwnym razie straci ona swoje drogocenne właściwości.

Czym jest guarana?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że guarana może być o wiele mocniejsza od klasycznej kawy. Zawiera ona bowiem aż trzy razy więcej kofeiny. Daje nam to znacznie więcej energii, dlatego jesteśmy w stanie przetrwać nawet bardzo męczący dzień w pracy. Guarana jest bazą do wszelkiego rodzaju napojów energetycznych. Można ją również przyjmować pod postacią tabletek bądź pić jako smaczne herbatki. Dzięki niej nie tylko zyskamy siłę i energię, lecz również z przyjemnością wypijemy smaczny napój.

d548819df377e374cb1f9e5fb605a348?s=400&d=mm&r=g

About Post Author

admin

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.