Wednesday, September 27th, 2023

Jak dobrać najlepsze meble do nowoczesnej aranżacji ogrodu?

Nowoczesne ogrody prezentują się bardzo elegancko pomimo swojej prostoty i braku wielu dekoracji. Jakie meble ogrodowe najlepiej będą nadawały się do takich przestrzeni?

Określ styl mebli ogrodowych

Na początku należy określić konkretny styl mebli, które chce się zastosować w swoim ogrodzie.

Nowoczesne style są zróżnicowane, na przykład są to minimalistyczne, współczesne, industrialne. Dobranie odpowiedniego stylu pomoże w wyborze odpowiednich mebli.

Proste projekty

Nowoczesny design kładzie nacisk na czyste linie i minimalną liczbę dekoracji. Wobec tego nowoczesne meble ogrodowe to takie o eleganckich i geometrycznych kształtach.

Najlepiej unikać mebli o skomplikowanych wzorach i dekoracjach, które nie będą pasowały do przestrzeni w tym stylu.

Dobierz odpowiednie materiały

Najlepiej zdecydować się na materiały, które są powszechnie kojarzone z nowoczesnym wzornictwem. Zaliczane są do nich głównie metal, plastik, szkło, beton technorattan, czyli syntetyczny rattan. Materiały te mają nowoczesny wygląd i są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne.

Neutralna paleta kolorów

Dobierając nowoczesne meble ogrodowe, warto zdecydować się na neutralną paletę kolorów, aby uzyskać nowoczesny i spójny wygląd.

Często wybierane są kolory bieli, czerni, szarości i odcienie ziemiste, czyli beżowe, brązowe. Te kolory są eleganckie i ponadczasowe, dlatego doskonale nadają się do nowoczesnych przestrzeni.

Funkcjonalność mebli ogrodowych

Należy również uwzględnić funkcje mebli ogrodowych, dopasowując je do miejsca, w którym mają być ustawione.

W sprzedaży można znaleźć szeroką gamę zestawów jadalnianych, wypoczynkowych, sof, czy uniwersalnych mebli modułowych, które można dopasować do różnych aranżacji. W ten sposób można dobrać meble spełniające konkretne wymagania pod względem ich funkcji i własnych potrzeb.

Odporność na czynniki zewnętrzne

Warto zdecydować się na nowoczesne meble ogrodowe, które są odporne na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV, a także są łatwe do czyszczenia i konserwacji.

Dzięki temu meble pozostaną w dobrym stanie i zachowają swój atrakcyjny wygląd przez długi czas.

Wygoda i ergonomia

Nowoczesny design często stawia na pierwszym miejscu estetykę, ale nie można również zapominać o kwestiach komfortu.

Warto poszukać mebli o ergonomicznym kształcie, komfortowym podparciu, dodatkowych elementach, na przykład poduszkach. Dzięki temu używanie mebli będzie jeszcze wygodniejsze na co dzień.

Biorąc pod uwagę te czynniki, można bez problemów wybrać nowoczesne meble ogrodowe, które pasują do ogrodu, zapewniają funkcjonalność, są odporne na czynniki zewnętrzne i tworzą zachęcającą do wypoczynku przestrzeń na zewnątrz.

HASTE TRADE & DESIGN Sp. z o.o.

Nowowiejska 2, 55-120 Oborniki Śląskie

Tel.: +48 717345371, E-mail: sklep@hastegarden.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *