Wednesday, November 29th, 2023

Welon szklany do izolacji – czym jest i jakie ma przeznaczenie?

Do wykonania izolacji wykorzystuje się różnego rodzaju materiały, w tym także welony szklane. Czym dokładnie są welony szklane? Jakie mają one przeznaczenie?

Czym są welony szklane?

Welon szklany jest rodzajem materiału wykonanego z włókien szklanych. Jest to cienki, elastyczny materiał, który może być używany w różnych miejscach, zapewniając izolację termiczną, izolację przeciwwilgociową i ochronę przeciwpożarową.

Włókna szklane stosowane w welonie szklanym są bardzo cienkie i splecione ze sobą, dając lekką tkaninę. Tkanina jest następnie pokrywana spoiwem, aby nadać jej wytrzymałość i trwałość.

Jakie zastosowanie ma welon szklany?

Najczęściej welon szklany – https://www.ekomax.pl/welon-szklany/ wykorzystywany jest podczas prac izolacyjnych. Wykorzystuje się go jako izolacja o właściwościach ogniochronnych, a także chroni on przed wilgocią. Dodatkowo może on również spełnić funkcje izolacji termicznej.

Izolacja z welonu szklanego jest często stosowana w budynkach i innych konstrukcjach razem z pokryciami dachowymi, aby oddzielić je od styropianu. Zapewnia ona wtedy ochronę przed przenikaniem wody oraz pojawieniem się procesów gnilnych.

Oprócz właściwości izolacyjnych welon szklany jest również ognioodporny, co czyni go bezpiecznym wyborem do stosowania w budynkach wymagających odpowiedniej ochrony przeciwpożarowej.

Warto też wskazać, że jest to materiał nietoksyczny, który nie uwalnia szkodliwych chemikaliów do powietrza. Oznacza to, że jest on obojętny chemicznie.

Jak przeprowadza się montaż welonu szklanego?

Welon szklany jest materiałem, który ma na celu hydroizolację, czyli izolację przeciwwilgociową w konstrukcji dachu.

Materiał ten jest umieszczany pomiędzy pokryciem dachowym, na przykład dachówką albo blachodachówką oraz styropianem. Najczęściej stosowany jest on z materiałami izolacyjnymi typu XPS oraz EPS.

Montaż nie jest skomplikowany, ale warto powierzyć go specjalistom w tym zakresie, którzy będą mogli zadbać o to, aby izolacja była wykonana prawidłowo.

Gdzie można zamówić welony szklane?

Materiały tego typu występują w wielu wariantach, dlatego w pierwszej kolejności konieczne będzie dobranie odpowiedniego welonu szklanego do konkretnych wymagań.

Warto uwzględnić wtedy, jaki welon szklany wymagany jest zgodnie z projektem budowlanym czy projektem dachu danego budynku. W razie konieczności należy skontaktować się ze specjalistą w tej dziedzinie, który będzie mógł wskazać, jaki rodzaj materiału wybrać.

Z dostępnymi wariantami welonu szklanego oraz jego cenami można zapoznać się już teraz online, aby znaleźć dla siebie najlepszą ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *