Thursday, February 22nd, 2024

Zmywarki do zabudowy – jak wybrać najlepszy model?

Zmywarka stała się ostatnio obowiązkowym elementem wyposażenia każdej kuchni. Nikt, kto ją posiada, nie wyobraża sobie funkcjonowania bez tego typu sprzętu. To niepozorne urządzenie wyręcza nas podczas najbardziej nielubianej czynności kuchennej, jaką jest zmywanie. Wybór właściwego modelu zmywarki wiąże się z wieloma wątpliwościami. Jeśli chodzi o formę, to największą popularnością cieszą się zmywarki do zabudowy. W jakie funkcje powinna być wyposażona tego typu zmywarka oraz jakie musi mieć wymiary i parametry? To tylko niektóre z pytań, na które trzeba odpowiedzieć, aby wybrać idealny sprzęt.

Zmywarka do zabudowy – kiedy jest dobrym rozwiązaniem? 

Najważniejszą kwestią podczas wyboru zmywarki do zabudowy są jej wymiary. Urządzenie to musi być idealnie odpasowane do przestrzeni, w której będzie się znajdowało. Zmywarki do zabudowy zwykle występują w dwóch szerokościach 45 oraz 60 cm. Zwykle niezbędne jest zaplanowanie odpowiedniego miejsca już na etapie projektowania kuchni lub późniejsze właściwe ustawienie mebli.

W celu zachowania należytej estetyki kuchennego wnętrza konieczne jest także odpowiednie dopasowanie głębokości sprzętu do posiadanej zabudowy kuchennej. Zmywarka nie powinna być ustawiona zbyt głęboko, a już w żadnym wypadku nie może wystawać przed linię mebli.

Na jakie parametry zmywarki zwrócić uwagę?

Parametry są drugim równie ważnym kryterium zaraz po wymiarach zmywarki. Każdy z modeli tego sprzętu cechuje się innymi funkcjami oraz właściwościami. Z pewnością ważna jest pojemność, czyli liczba kompletów, jakie zmieszczą się w zmywarce. W sprzedaży dostępne są zarówno zmywarki przystosowane do 7, jak i do 15 kompletów.

Inną bardzo ważną kwestią są tryby pracy zmywarki. Od ich rodzaju oraz ilości uzależniona jest jakość wykonywanej przez urządzenie pracy.  Wybór odpowiedniego trybu pozwala bowiem na idealne dopasowanie sposobu mycia do ilości naczyń oraz rodzaju i stopnia zabrudzeń.

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest poziom hałasu generowanego przez zmywarkę. Parametr ten jest istotny zwłaszcza w pomieszczeniach typu kawalerka, gdzie sypialnie są bezpośrednio zlokalizowane przy kuchni. Optymalnym rozwiązaniem są urządzenia o poziomie hałasu pomiędzy 40 a 46 decybeli. Takie parametry posiada zmywarka do zabudowy marki Elektrolux, serii 700 QuickSelect, o szerokości 45 cm. Generuje ona hałas na poziomie  około 44 decybeli, więc jej praca nie będzie kolidowała z życiem codziennym domowników. Dodatkowo posiada ona dużą pojemność i jest w stanie pomieścić 10 kompletów.

Dodatkowe funkcje zmywarek do zabudowy

Idealna zmywarka to ta charakteryzująca się wysoką wydajnością, cichą pracą, szybkością działania oraz oszczędnością. Każde dodatkowe usprawnienie oraz funkcja wpływa na poprawę jakości, oraz popularności sprzętu. Każde z wymienionych powyżej wymagań spełnia sprzęt marki Elektrolux seria 700 MaxiFlex, 45 cm. Wyposażony jest on w dodatkową szufladę na sztućce. Zarówno ten model, jak i inne nowoczesne zmywarki posiadają opcję dwóch rotacyjnych ramio. Dzięki takiemu rozwiązaniu woda idealnie rozpływa się po całym wnętrzu zmywarki, pozwalając na dokładniejsze mycie jej zawartości. Zmywarka ta posiada także funkcję Extra Hygiene, która służy odkażaniu naczyń w wysokiej temperaturze, oraz funkcję suszenia Air Dry.

W zależności od wybranego modelu zmywarki posiadają także inne funkcje dodatkowe np.  elektroniczny sensor lub opcję połowy załadunku. Rozwiązania te pozwalają na lepsze dostosowanie pracy sprzętu do poziomu zabrudzeń, a tym samym na oszczędność. Najlepszą opcją jest wybór wysokiej jakości zmywarki wyposażonej w optymalne funkcje dodatkowe. Ułatwieniem z pewnością będzie możliwość porównania każdej z nich. Sprawdź nasz ranking najlepsze zmywarki do zabudowy. Dzięki niemu wybór stanie się o wiele łatwiejszy. A zakupiony sprzęt spełni oczekiwania każdego klienta.

Zakup zmywarki do zabudowy jest trudniejszym zadaniem niż wybór sprzętu wolnostojącego, z uwagi na konieczność dostosowania jej rozmiarów. Bardzo duża ilość dodatkowych funkcji dostępnych w zmywarkach może być przyczyną problemu z wyborem. Jednak dokładne przeanalizowanie ich i dostosowanie do własnych potrzeb, pozwoli cieszyć się dokonanym wyborem przez długie lata.

Dodaj komentarz