Thursday, February 22nd, 2024

Gdzie stosowane są płytki imitujące marmur?

Płytki imitujące marmur matowe – https://cerdesign.pl/41-plytki-imitujace-marmur są chętnie stosowane we wnętrzach. Warto podkreślić, że trudno je odróżnić od oryginalnego marmuru, ponieważ technologia produkcji i wydruku cyfrowego jest stale dopracowywana. Takie płytki są wygodne w obróbce i montażu, a także lekkie i odporne na zaplamienie i ścieranie. Są również tańsze niż naturalny marmur i łatwo dostępne. Wybór kolorów i wzorów jest ogromny, więc każdy bez większego problemu może znaleźć coś dla siebie.

Zalety płytek imitujących marmur

Płytki imitujące marmur pasują do wielu aranżacji, ponieważ są niezwykle różnorodne. Według powszechnej opinii marmur pasuje do poważnych wnętrz, które są eleganckie i stonowane. Można śmiało powiedzieć, że praktycznie nieograniczone są kompozycyjne możliwości płytek z efektem marmuru. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że płytki imitujące marmur wykorzystywane są również w aranżacjach nowoczesnych i minimalistycznych. Świetnie sprawdzą się w małej łazience lub nad blatem w kuchni, gdzie będą pełnić rolę dekoracyjną. Można przypuszczać, że podstawą każdej klasycznej aranżacji salonu, kuchni czy łazienki są płytki imitujące marmur. Wnętrza w stylu modern classic cieszą się szczególną popularnością, dzięki wykorzystaniu tego rodzaju płytek w stonowanych barwach i wzorach. Połączenia płytek imitujących marmur w szarych odcieniach ze złotymi dodatkami będą najlepiej pasować do takich aranżacji.

Wybór płytek

Warto zaznaczyć, że styl art deco opiera się na geometrycznych wzorach, połyskujących dodatkach oraz kontrastach. Podstawą tego kontrastu jest zestawienie płytek imitujących ciemny oraz jasny marmur. Płytki imitujące marmur w dużych formatach oferują zupełnie nowe możliwości aranżacyjne. Duży format gwarantuje uzyskanie jeszcze lepszego wrażenia naturalnego marmuru, ponieważ w ten sposób można ograniczyć niezbędne fugi oraz powtarzalność wzorów. Na sam koniec wypada wspomnieć, że pomieszczenie zrobi się optycznie jaśniejsze i przestronniejsze, jeśli wykorzystasz duże formaty płytek imitujących marmur w połysku. W kuchni na ścianie nad blatem kuchennym też można zastosować duże formaty. Jest to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale również bardzo stylowe. Im mniej fug, tym łatwiej utrzymać czystość, zwłaszcza w okolicy płyty grzewczej i zlewu. Użycie wielkich formatów sprawia wrażenie monolitycznej płyty marmuru. Duże ścianki prysznicowe lub wanny wolnostojące będą się pięknie prezentować na takim tle. Kolekcje, w których producent oferuje kilka wzorów rysunku na płytce są polecane do dużych powierzchni.

Dodaj komentarz