Wednesday, November 29th, 2023

Woreczki nikotynowe – jak działają na organizm człowieka?

Nikotyna jest obecna w wielu produktach, nie tylko papierosach, ale również w woreczkach nikotynowych, które stanowią alternatywę dla wyrobów tytoniowych. Co warto wiedzieć na temat tego typu używek? Jak działają one na organizm człowieka?

Czym jest woreczek tytoniowy?

Woreczki nikotynowe to wyrób zawierający nikotynę, która jest substancją uzależniającą występującą naturalnie w roślinach tytoniu. Nazywane są one również snusem beztytoniowym, ponieważ nie zawierają w składzie tytoniu.

Woreczki nikotynowe to małe woreczki, które zwykle umieszcza się za górną wargą, gdzie nikotyna jest wchłaniana przez śluzówki.

W sprzedaży można znaleźć różnorodne woreczki nikotynowe, na przykład woreczki nikotynowe 77 występujące w różnych smakach i mocach pod względem ilości nikotyny. Dzięki temu korzystające z nich osoby mogą dobrać je do własnych preferencji.

Jak działa nikotyna w woreczkach nikotynowych?

Nikotyna stosowana w saszetkach nikotynowych jest zwykle pozyskiwana z roślin tytoniu i przetwarzana na wysoce skoncentrowany płynny ekstrakt. Ekstrakt ten jest następnie mieszany z różnymi innymi składnikami, takimi jak włókna roślinne, aromaty, substancje smakowe i regulatory pH, aby stworzyć produkt końcowy.

Ilość nikotyny w saszetkach nikotynowych może się różnić w zależności od marki i produktu. Na ogół saszetki z nikotyną zawierają od kilku do kilkudziesięciu miligramów nikotyny na saszetkę, czyli mniej niż ilość nikotyny występująca w tradycyjnych wyrobach tytoniowych, takich jak papierosy.

Efekt, jaki dają saszetki nikotynowe, jest podobny do efektu po zapaleniu papierosa, natomiast nie wpływają one negatywnie na układ oddechowy, ponieważ nikotyna jest w tym przypadku wchłaniania przez śluzówkę w ustach.

Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że saszetki nikotynowe nadal uzależniają i mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie, jeśli są używane nadmiernie lub przez dłuższy czas.

Jak używa się woreczków nikotynowych?

Korzystanie z woreczków nie jest skomplikowane, a dzięki temu, że są one małe i dyskretne, można tak naprawdę używać ich w dowolnym miejscu, także tam, gdzie palenie jest zabronione, na przykład w lokalach gastronomicznych.

W celu skorzystania z tego typu używki trzeba wyjąć woreczek z opakowania, a potem umieścić go w ustach, za górną wargą, przy dziąśle. Podczas korzystania z woreczka pojawia się uczucie delikatnego mrowienia, co oznacza, że dochodzi do wchłaniania nikotyny.

Zazwyczaj woreczki przytrzymuje się w ustach przez około 30 minut, zależnie od ich rodzaju i oczekiwanego efektu. Potem należy je wyjąć i bezpiecznie usunąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *